Kto poprowadzi proces? Adwokat a radca prawny


Kiedy popełnione zostaje przestępstwo, zwykły obywatel nie jest w stanie samotnie stawić czoła tym wszystkim paragrafom i artykułom. Wtedy na jego drodze staje ktoś, kto swoje życie poświęcił badaniu zasad.
Przede wszystkim, w postępowaniu karnym szczególną rolę odegra adwokat. Jest to osoba kompetentna, obeznana w postępowaniach sądowych. Z przyjemnością przetłumaczy nam na język codzienny zawiłości poszczególnych aktów.
Jeśli zostaliśmy pokrzywdzeni, poznamy lepiej swoje prawa. Oraz oczywiście granice odszkodowania, którego możemy zażądać za poniesioną szkodę. Zwykle nie przechodzi szkolenia psychologicznego, jednak dzięki swojej intuicji zachowa takt. Nie będzie wkraczał w nasze życie dalej, niż wymaga tego dobro procesu.
Natomiast oskarżony dowie się, jaka grozi mu kara. Odpowiednie poradnictwo i obrona na sali sejmowej znacząco wpływają na wyrok sądu, tym samym – na wysokość poniesionej kary.
Radca Prawny Poznań spełnia podobną rolę co adwokat, jednak nie może brać udziału czynnego udziału w samym postępowaniu karnym i karnoskarbowym. Dlatego też – mimo oczywistych podobieństw – nie należy mylić obu tych zawodów. Polecane: Obsługa Prawna Firm Poznań.